Niepubliczne Przedszkole Jeżykowo

Program

W Jeżykowie realizujemy programy wychowania przedszkolnego zatwierdzone przez MEN:
W grupie 5-6 latków realizujemy program wydawnictwa WSiP "Przygoda z uśmiechem",
w grupie 3-4 latków program wyd. WSiP "Tropiciele".
Treści i metody składające się na te programy mają na celu wszechstronny rozwój i integrację wszystkich funkcji poznawczych małego człowieka - wzrokowej, słuchowej, orientacji w schemacie ciała i przestrzeni, sprawności manualnej i ruchowej. Funkcji odpowiedzialnych za prawidłowe późniejsze funkcjonowanie dziecka w szkole, szczególnie w procesie czytania, pisania i liczenia.

• realizację podstawy programowej
  • zajęcia rytmiczno-muzyczne
  • plastyczne
  • ruchowe w tym liczne na świeżym powietrzu
  • j. angielski
  • kontakt ze słowem pisanym
  • udział w wycieczkach, spektaklach teatralnych
  • miłą, kameralną atmosferę
  • smaczne posiłki

Podczas zajęć korzystamy z szeregu metod znanych i sprawdzonych w pracy z małymi dziecmi:

• gimnastyka mózgu Dennisona
  • metoda Dobrego Startu
  • metoda Kepharta, R.Labana, W. Sherbourne, edukacji przez ruch
  • japoński sposób opowiadania bajek teatr Kamishibai
  • Metoda prof Cieszyńskiej "Kocham czytać"
  • zabawy integracyjne z chustą Klanza
  • origami płaskie
  • praca z masą plastyczną

Ważne miejsce w naszym Jeżykowie zajmuje spontaniczna zabawa - jako podstawowa forma aktywności małego dziecka, niezbędna dla jego rozwoju społecznego, emocjonalnego i poznawczego. Pragniemy aby nasze dzieci bawiły się w środowisku pełnym harmonii, w zgodzie z naturą. Stąd oddajemy w ich ręce zabawki drewniane i ekologiczne, a spokój zapewnią im wykorzystane do wystroju sal pastelowe kolory.

Posiadamy wolne miejsca w grupie 2,5-4 latków i 5-6 latków.